הנמר
החיה הלוחמנית ביותר. הנמר משתמש בזנבו כדי להכות ברגליו של היריב. יש לו יכולת ניתור מרשימה, וכמו בטבע, הוא מזנק על יריבו ומפילו לקרקע. יכולת התמרון של הנמר והתקפותיו העוצמתיות, מסייעות לו להתמודד עם יריבים גדולים וחזקים ממנו.
הדרקון

לפי המסורת הסינית הדרקון שוכן במים, ועיקר יכולתו בא לידי ביטוי בשליטה על המרחב, כלומר הוא יודע להגן על עצמו גם כשהוא מוקף תוקפים. לדרקון טכניקות ידיים יעילות מאוד לטווח קצר - במצבים שהיריב קרוב מאוד אלינו. הדרקון יודע לסובב את היריב על צירו ואף להסתובב סביבו. במקרה שהטווח בינינו לבין היריב מצטמצם עד כדי שהוא אוחז בנו, לדרקון יש כלים להשתחרר מאחיזתו של היריב ולהפילו לקרקע.

הנחש
הנחש הוא הזריז שבחיות. עיקר יכולתו בא לידי ביטוי בטווחים הקצרים. הוא אינו זקוק לעוצמת תקיפה גדולה שכן הוא מכוון את תקיפותיו אל פניו ואל צווארו של היריב. הנחש משתמש בזנבו כדי לסחוף את רגלו של היריב ולהפילו.  
העגור

העגור מסמל יותר מכל החיות את השקט, את השלווה ואת האיזון הנפשי. לעגור טכניקות ידיים מגוונות וטכניקות רגליים מרהיבות. לוחם שהפנים את רמות הדיוק הנדרשות בטכניקת העגור, ירכוש כלים חשובים ללחימה. העגור מספק ללוחם את טכניקות הידיים המגוונות והיעילות ביותר ללחימה בטווח הקצר. הוא גם מספק ללוחם את היכולות לאזן את גופו במצבים מורכבים, כלומר הוא שומר על שווי משקלו של הלוחם גם כשהוא בתנועה בתוך הקרב.

החרב
המקל הארוך
הנונצ'קו
חרבות פרפר
המקלות הקצרים
היסטוריה

אומנות לחימה עתיקה המבוססת על תנועות של חיות. התפתחה במאה השישית לספירה במנזר השאולין אשר בצפון סין. במשך השנים התפתחו סגנונות רבים ומגוונים, כאשר לכל סגנון חיות מובילות משלו.

הציקטופים מתרגלים סגנון לחימה שנקרא 'שאולין קונג-פו', ולו ארבע חיות מובילות כאשר כל חיה תורמת מיכולותיה ומכישוריה, וכולן יחד יוצרות אומנות לחימה מגוונת ועשירה בטכניקות לחימה.

החיות הלוחמות בסגנון זה הן: הנמר, הדרקון, הנחש והעגור.
לוחמי הקונג-פו נעזרים בכלי נשק מגוונים כמו: החרב, המקל הארוך והרומח, הנונצ'קו, חרבות הפרפר, מקלות התאומים ועוד.

  
 
 

 תגיות: אלימות, בית הספר, בריונות, ציקטופים, חבורת ציק טוף, מצוקה, עזרה לזולת, סיוע, יהודה אופנר, שאולין קונג-פו, אומנות לחימה